piątek, 4 maja 2018

"Zadziwiający Świat Ptaków"


Dzisiaj chciałabym Wam polecić pewna książkę. 
Uwielbiam książki o tematyce zwierzęcej, pisane w taki prosty sposób, że aż miło się czyta. A wiecie dlaczego ? Jeśli książka jest napisana właśnie tym stylem, mogę śmiało czytać dzieciom i wiem że dużo z niej zrozumieją i będą siedziały i słuchały zachwycone.
 I tak jest stworzony "Zadziwiający Świat Ptaków" Jim Robbins wyd.  FeeriaScience.
Każdy kto choć trochę interesuje się ptakami na pewno sięgnie właśnie po tę pozycję, z zapartym tchem pochłaniając słowo za słowem, linijkę za linijką.  Opisuje bowiem ona zachowania pewnych gatunków, tak podobne do ludzi, że aż ciężko w to uwierzyć. Ich relacje przypominają nasze ludzkie relacje miedzy członkami rodziny. Nasze uczucia, zachowania, i nawyki. 
Można przeczytać przytoczone baśnie np. "O słowiku" przy której można opisane są dzieje naukowca Erich Jarvis, który chciał nauczyć nieśpiewające ptaki śpiewać. 
Jest wiele ciekawostek popartych dowodami jak i badaniami naukowymi. 
A czy wiecie, że Gołębie są tak bystrymi ptakami iż poddane testowi Eysencka na inteligencję, poradziły sobie lepiej niż niektórzy ludzie. 
Według Emlena ptasie rodziny są takim oknem przez które możemy zobaczyć jak zachowania ludzi ewoluowały. Mogą kryć odpowiedzi dotyczące naszych problemów...

 Książka jest tak fantastyczną pozycją, że nie wyobrażam aby ktoś nie posiadał jej, naprawdę polecam wszystkim którzy uwielbiają te skrzydlate stworzenia, ich codzienny śpiew. Naprawdę polecam.
3 komentarze:

 1. bardzo mnie ciekawią ptaki,koniecznie muszę poszukać tej ksiązki:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Też uwielbiam czytać o zwierzętach, a w szczególności o ptakach :D Dzięki za polecenie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś mnie tą książką, ja uwielbiam śpiew ptaków zwłaszcza o poranku, kiedy z kubkiem kawy wychodzę na balkon. Nie wyobrażam sobie świata bez tych cudnych stworzeń. Zapisuję książkę w kolejkę do czytania:)
  Pozdrawiam słonecznie:)

  OdpowiedzUsuń